O NAS

Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery (JaCEK), zlokalizowane przy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie, stanowi pionierskie przedsięwzięcie, które narodziło się z owocnej współpracy władz gminy oraz lokalnych rzemieślników.

To dzięki pozyskanym środkom z Funduszy Norweskich w wysokości 5 mln 750 tys. możliwe było powstanie nowoczesnego budynku i uruchomienie centrum szkoleniowego.

Od 2021 roku trwały prace nad budową siedziby centrum oraz uruchomieniem działalność edukacyjno-szkoleniowej. W 2022 roku oficjalnie ruszyły kursy dla mieszkańców.

W listopadzie 2023 roku otwarto oficjalnie imponujący budynek – siedzibę Jarocińskiego Centrum Edukacji i Kariery. Obiekt to nie tylko tradycyjne sale wykładowe i konferencyjne, ale także pracownia gastronomiczna oraz zaawansowane laboratoria komputerowe, w tym pracownia druku i skanu 3D. To właśnie w tych przestrzeniach odbywają się intensywne szkolenia, kursy i warsztaty, zaprojektowane w taki sposób, aby odpowiadać na aktualne potrzeby mieszkańców gminy Jarocin.

Dzięki stałemu dialogowi z lokalnymi przedsiębiorcami i pracownikami, program warsztatów jest ciągle dostosowywany do zmieniających się realiów rynku pracy.

W ciągu tylko dwóch lat działalności przeprowadzono 51 kursów, w ramach których przeszkolono 814 osób.

Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery to część projektu „Jarocin – Miastem Jutra”. Na realizację przedsięwzięcia gmina Jarocin pozyskała ponad 3,5 mln euro z programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

O NAS